סיון קון היא יועצת אסטרטגית למיתוג אישי ולכתיבת תוכן באנגלית. היא פיתחה את שיטת Khon למיתוג אישי שנועדה ללוות ולמתג ישראלים שרוצים להצליח בשוק העבודה או כבעלי עסקים בחו”ל. 

‎1. מיתוג אישי זה MUST

‎זה אולי נשמע קצת פלצני וסוג של טרנד, אבל מיתוג אישי הוא עניין קריטי לצמיחת העסק שלך. ללא מיתוג אישי, מקצועי, אותנטי ומדויק את עוד מוצר על המדף ואין ללקוחות פוטנציאליים שלא מכירים אותך שום סיבה להעדיף אותך על פני בעלת מקצוע אחרת בתחום. מכירה משה קולה? גם אני לא. אבל קוקה קולה…זה כבר סיפור אחר.

 2. מי קהל היעד שלך?

‎כולם זו לא תשובה. פרט למים ואוויר אין כמעט מוצרים או שירותים שמיועדים לקנייה ו/או צריכה של כלל האוכלוסייה. כדי לדייק את המסר ואופן הפנייה השיווקית שלך, תצטרכי לדייק ככל האפשר את קהל היעד שלך. נניח שאת קוסמטיקאית: האם את פונה רק לנשים? או גם לגברים? מה לגבי נערות ונערים? האם המסר שלך יהיה זהה לנשים ולנערים? וודאי שלא.

 3. מה קהל היעד שלך צריך?

‎מה זאת אומרת? הרי אם את באה לקוסמטיקאית את צריכה טיפול פנים ואם את באה למעצבת פנים את צריכה לוק חדש לבית. זה נכון, אבל לא מספיק לצרכי מיתוג. רק אם תביני מה הם הצרכים הרגשיים, הפונקציונליים והחברתיים שהשירות/מוצר שלך פותר עבור קהל היעד שלך תוכלי למתג את עצמך באופן מיטבי. האם הם זקוקים ליד מכוונת? או אולי לתמיכה רגשית? האם הם צריכים פתרון רגעי או משהו ארוך טווח? תפענחי את זה ואת על דרך המלך למיתוג מצוין.

 4. איזה פתרון את מספקת?

 ‎אה, זה קל! אני עורכת דין/ מסאג’יסטית/כותבת תוכן/מאלפת אריות…מסתבר שזה הכל חוץ מקל. מה בשירות שאת מספקת עונה על הצורך של הלקוחות שלך. לדוגמה: את עורכת דין? את מסייעת לאנשים לפתור בעיות/סכסוכים שלא הצליחו לפתור בעצמם ואת מספקת להם תחושת ביטחון בתוך סיטואציות של כאוס.

 5. מה ייחודי בך כאשת מקצוע?

‎זה החלק הכי מאתגר והכי מעניין בתהליך המיתוג. מה הופך אותך לייחודית בתחום שלך באופן כזה שקהל היעד יעדיף אותך על פני המתחרים? מה מוכר אותך באופן ספציפי? ברוב המקרים הפתרון לשאלות האלה הוא התמקדות במשהו שייחודי רק לך ורלוונטי לתחום העיסוק. מומחיות בתחום מסוים, הכשרה או ניסיון ייחודי ואפילו פרט ביוגרפי שעשוי לסייע לתחום המקצועי.

למשל, אם את עורכת דין שעוסקת בספורט אתגרי, זה עשוי לרמז על תכונות האופי שלך, למשל: דבקות במטרה, אומץ ותושיה, תכונות רלוונטיות מאוד לתחום המשפט שעשויים לסמן כיוון מיתוגי ייחודי.

המשוואה היא: את והייחוד שלך + קהל היעד ומה שהוא צריך = מיתוג אישי מקצועי אפקטיבי