אורלי כרמון
אורלי כרמון

הסיפור שלי

מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתי אדם של אנשים. אנשים וחיבורים.

בהתחלה הייתי ילדה של אנשים…כזו שבילדותה נאלצה לעבור ממקום למקום, מבית ספר לבית ספר. זיהיתי בכל מעבר שכזה, הזדמנות לפגוש אנשים חדשים. הפכתי את האתגר התמידי שמצוי בשינוי סביבתי וחברתי למנוף.

אהבתי שינויים. אימצתי אותם והפכתי אותם למנוע של התחדשות. מצאתי את השינוי כחוויה מעצימה ומרתקת.

כשהייתי בת 15 נסעתי ללמוד בלוצרן שבשוויץ. למדתי בבית ספר יהודי פרטי, שנוסד לאחר מלחה”ע השנייה. בית הספר הוקם, מתוך החרדה שאם העם שלנו שוב יהיה בסכנה קיומית, יהודי אירופה יוכלו להתאגד ולתמוך בקהילות השונות מתוך הקשרים, שייבנו בין התלמידות והתלמידים בתיכון.
ככה התעצבה בי תפיסת השליחות של ‘כל ישראל ערבים זה לזה’ מצ אחד ומהצד האחר התחלתי לפתח וליצור קשרים עם יהודים נוספים ממדינות שונות בעולם.

 

במבט לאחור נדמה לי שהכל היה כתוב ומתוכנן לי מלמעלה ולי נותר רק לגלות ולעשות.

כל אירוע אישי מעצב בחיי כילדה, נערה, אישה ואמא הובילו אותי לרגע הזה שבו ייסדתי את אורקה. כך גם כל סיבוב אקדמי ומקצועי שעשיתי.

  • תואר ראשון ושני ביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית בירושלים ושנים של תרגול סטודנטים.
  • תואר נוסף במשפטים ועריכת דין ופרק קצר בעבודה בבית המשפט שחשפה בפניי את חולשות החוק והצדק, שעה שהם פוגשים בני אדם ודחפו אותי לחפש צדק חברתי וליצור אותו.
  • עבודתי כמנהלת מכירות בכירה בחברת הייטק גדולה וביצוע עסקאות של עשרות מליוני דולרים, שדרשו, אומץ, נחישות, יצירתיות והבנה ששת”פ בין אנשים וחברות, אפילו מתחרות, יוצר סינרגיה שממנה כולם מרוויחים.
  • נישואיי לברק איש עסקים בינלאומי, המעבר לקנדה והמפגש הבלתי נגמר של עשייה והתנדבות בקהילות היהודיות בקנדה וצפון אמריקה לצד השתתפות חוצת גבולות בכנסי מנהיגות יהודית בתפוצות
  • לימוד אימון ופיתוח תהליכים מעצימים לעשרות מתאמנים ומנהלים בארגונים…

מבלי ששמתי לב, הרשת נטוותה.

ערכי הליבה שלי התחזקו והפכו ברורים וגלויים לי מתמיד – לחבר, ליצור סינרגיה, לקדם ולחזק נשים, לתת הזדמנות לצמיחה ותמיכה לכל ישראלי ובעיקר ישראלית בעולם, שהכל אפשרי ולא – לא נמצא בלקסיקון.

אחרי כל אלה ועוד כמה פרקים משמעותיים של עשייה, כשאני עומדת מעל חלקי הפאזל שהרכיבו את התמונה שנקראת ‘חיי’ והיא מתבהרת לי וחדה מתמיד…אורקה היתה רק עניין של זמן.