שני רופא

שני רופא – העתיד נמצא בטכנולוגיה: איך כלים טכנולוגיים מקדמים אותנו למנהיגות חזקה ולתוצאות מהפכניות?

ד”ר שני רופא, עורכת דין, סופרת משפטית, מומחית סייבר, מחשבים ואינטרנט, מרצה, בוררת, ואשת עסקים, מאמינה שהסוד להצלחה עסקית היום טמון בהכרות עם עולם הטכנולוגיה ויותר מכך, עם מערכות לאיסוף נתונים ומידע שמאפשרות לנו להבין יותר על דעת הקהל וכיווני החשיבה שלו. בטור אישי היא מספקת לנו ניתוח מרתק של האפשרויות הגלומות בדבר הזה, הכל כך פשוט ועם זאת כל כך מורכב, שנקרא איסוף מידע.

אנחנו נפגשות בכנס של אורקה, שנקרא “נשים מובילות עתיד חדש”, בצל המלחמה בין רוסיה לאוקראינה. בפועל, מתקפות הרוסים באות לידי ביטוי בפצצות כבדות ובכיבוש שטחים, ומנגד, מאחורי הקלעים, בחשאי לכאורה, מתקיימת מלחמה אחרת המהווה שיקוף מדויק לעולם העסקי הטכנולוגי שבו אנו חיות כיום.

מעבר למלחמה הגשמית, הכוחות הרוסים ניסו לתקוף את אוקראינה במתקפות סייבר, קרי לפגוע בתשתיות, וכן לאסוף נתונים ובכך להפעיל לחץ על המשטר בקייב, במטרה למוטטו, ומנגד, האוקראינים – בסיוע מדינות המערב ומדינות ברית נאט”ו, מגנים על אדמתם בכוחות סייבר ומונעים את מתקפת הכוח הרוסי.

במילים אחרות, המלחמה האמיתית מתבצעת מחוץ למגרש הצבאי הגשמי, דרך איסוף נתונים, פגיעה כאמור בתשתיות, למידה ומחקר, וסיוע לכוח ההגנה שקיים בשטח.

דוגמא זו היא השיקוף האמיתי לעולמנו הגשמי העסקי, ואסביר את דברי.

אם תייצרי מנגנון טכנולוגי שביכולתו “לתקוף” את כלל הגולשים במרחב האינטרנטי, לנתח וללמוד אודות התנהגותם, דרכי רכישת מוצרים, דפוסי שימוש והעדפות כחלק משגרת חייו, ניצחת!

במילים אחרות, באמצעות אותה בינה מלאכותית, אותו מחקר ואותו אלגוריתמים טכנולוגיים מורכבים, ניתן יהיה לנתח את המידע שנאסף, ובעזרתו לייצר עבורך את ההזדמנות העסקית הבאה.

בחודשי מגפת הקורונה בהם ישבנו רובנו בבית, רשת האינטרנט הפכה לכלי התקשורת המרכזי. גם אוכלוסיות שנמנעו מלעשות שימוש במרחב האינטרנטי, מצאו את עצמם כחלק מסביבה זו, וכיום, מרביתנו המוחלט נמצאים שם.

מנהיגות העידן החדש מחייבת היכרות עומק בסוגיות הנדסה חברתית, ניתוח התנהגויות, מתקפות בינה מלאכותית היודעות לפצח את המשוואה ולספק נתונים ומידע אודות דעת הקהל ובכך יספקו את הנדרש.

לא מיותר לציין כי שיטות אלו היו ידועות בעיקר לאנשי התקשורת, טלוויזיה ועיתונות.  כתוצאה מהשינוי העולמי ותקופת הקורונה, “העיתון” התקופתי הינו הרשתות החברתיות. בעזרת אותן שיטות ידע וניתוח התנהגויות, ניתן להגיע הרבה מעבר השימוש בכלים המסורתיים – אותה תקשורת ועיתונות של העידן הקודם.

בפועל, אנו רואות את ההשפעה הטכנולוגית בכל תחום, קרי בכל תחום קיים הפוטנציאל לגדול ולצמוח באמצעות כלים האלו, בין אם מדובר במוצר חדש ומהפכני שעונה על צרכי קהל ייעודי, ו/או לצרכי קמפיין לגיוס כספים ועוד.

שני רופא

כלים אלו משמשים גם לצרכי ניהול מסעות בחירות, לדוגמא, הפעלת לחץ פסיכולוגי לצרכי מינוף דעת קהל, ובחירת פוליטיקאי מסוים ולא באחר, חיפוש חולשות וחוזקות ומינופן לצרכי המועמד אותו אני מייצגת ועוד.

דוגמא נוספת לכך ניתן למצוא גם בעולם הביוטי, קרי מכירת קרמים מסוגים שונים בעלי יכולות העלמת קמטים בפרק זמן קצר, שימוש והצגת נתוני מחקר, כמו גם מינוף המלצות ודעת קהל לעניין טיב המוצרים, טיב השירות ועוד.

כדי ליישם זאת הלכה למעשה, נדרש לנתח את פלח השוק המבוקש ואת מיקומו בסביבה האינטרנטית. השלב השני הוא בחינת הנדרש והתאמת המוצר בכל הרבדים – זמינות, טיב, מחיר, דרכי משלוח, עמידה בתקנים ובסטנדרטים העולמיים ובהתאם למוצר ועוד.

אם נחזור מעט אחורה, הדבר משול לאותן עגלות מכירה בארצות הברית. אותה השיטה בהתאמה עולמית דרך רשת האינטרנט.

במילים אחרות, נדרש לפצח את “הצופן” הגנטי של הקהל היעד, במונחים שונים, בתקופה אחרת, ובהתאמה לעידן החדש.

המגזין

ורד לביא – חלום שהתחיל בסטודיו במרתף והגיע עד קוסקו

ורד לביא גדלה בבית שבו האומנות הייתה חלק מהחיים והתאהבה בתחום התכשיטנות. התכשיטים שיצרה במרתף הבית בקנדה, אליה הגיעה לפני 20 שנה, סללו לה דרך ל-180 בוטיקים ברחבי קנדה ולבסוף גם לרשת קוסקו, עבורה היא מעצבת במשך שנים קולקציות חדשות

קראי עוד »
אורנה צח
המגזין

אורנה צח – לא בוחרת באוטומט

כשהייתה אמא צעירה, פגשה אורנה צח-גלרט, רואת חשבון בכירה ובעלת משרד רו”ח וחברה לייעוץ ולייצוג בתחומי הביטוח הלאומי, את הסטרס שיוצר חוסר הבהירות הטמון במושגים הקשורים לביטוח הלאומי ובדרכי הפעולה שלו. מאז, התמחתה ויצרה גישה משלה המשלבת בין הייצוג בביטוח הלאומי לליווי הוליסטי ורגשי, גם עבור מי שנמצאים מעבר לים.

קראי עוד »
חגית זהבי
המגזין

חגית זהבי – מבית יעקב למגדל יוקרה ברמת גן

חגית זהבי, מנכ”לית חברת אוליאנדר, עזבה את הבית בגיל 17.5 ויצאה למסע למידה ארוך שסלל את דרכה  אל מרכז העשייה של עולם הנדל”ן היום בישראל. בראיון היא מספרת על הדברים שסייעו לה להתקדם בתוך ענף שעדיין אוחז ברוב גברי ולהפוך למנהיגה בתחומה, על תקופת הקורונה שהציבה אתגר עסקי ואישי משמעותי וגם על העתיד

קראי עוד »
גוסטי יהושע ברוורמן
המגזין

גוסטי יהושע ברוורמן – פורצת דרך

גוסטי יהושע ברוורמן, חברת הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית וראשת המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות, מגיעה לבמה המרכזית של כנס “נשים מובילות עתיד חדש” כדי לספר על הדרך שלה וגם על שיתופי הפעולה שהיא רוצה ליזום במסגרת תפקידה. “נשים פורצות דרך בכל העולמות, גם הפוליטי שבו אני נמצאת, גם הערכי שבחרתי להיות בו וגם לטובת הדור הבא. המסר הזה חשוב לי”

קראי עוד »
המגזין

נדל”נשי

כל אחת יכולה שרון מוזס ביטון ודליה מזעקי מוזס הן אחיות, מנטוריות ויועצות להשקעות נדל”ן ובעלות חברת נדל”נשי, המאגדת סביבה אלפי נשים שלומדות ורוכשות כלים

קראי עוד »
גליה סרנר
המגזין

גליה סרנר – גשר לישראל וממנה

“כנס אורקה מהווה בעיני ציון דרך ערכי בעשייה שלנו למען הקהילה הישראלית בטורונטו”, אומרת גליה סרנר,  מנהלת הפרויקט לפיתוח הקהילה הישראלית בטורונטו, מנהלת הפרויקט לפיתוח הקהילה הישראלית במרכז פרוסמן JCC ובמרכז שוורץ רייזמן. היא מפקחת על בית ספר כחול לבן שנותן מענה לילדים בקהילה היהודית בעיר, חוקרת אוכל ובעלת העסק וGalyaLoveFood.

קראי עוד »