אריאלה ינקלביץ

אריאלה ינקלביץ – הרבה יותר מדייט מוצלח: איך מתחברים יחד מנהיגות נשית והחיפוש אחר זוגיות?

אריאלה ינקלביץ', יזמית ובעלת עסק המתגוררת במיאמי, בילתה שלוש שנים בהתבוננות פנימה ואל העתיד שהיא מבקשת לעצמה, לפני שהתחתנה עם בן זוגה. סיפור החיפוש אחר הזוגיות המתאימה הפך להשראה למיזם עסקי חדש, בו היא מלווה נשים וגברים בדרך לזוגיות שמאפשרת גם צמיחה אישית

במיזם החדש שלה, “Meant For Marriage” (חתונה בכוונה תחילה) מלווה אריאלה ינקלביץ', יזמית ותיקה המתגוררת במיאמי, את הנשים והגברים שמגיעים אליה בדרך ליצירת מפת דרכים מעשית לתוך מערכת יחסים מחייבת ועד לחתונה.

התוכנית שתושק בקרוב וכוללת מפגשים בלייב ותרגילים מעשיים, מעודדת אותנו לבחון את הקשר בין הבחירות שאנחנו עושות בחיים ובין מערכות היחסים שלנו וכיצד אנחנו מנהלות אותן כך שיאפשרו לנו צמיחה אישית.

ינקלביץ', שעמדה בחזיתו של עסק משפחתי ותיק ומצליח, מאמינה שמנהיגות נקבעת גם על פי הדרך שבה אנחנו מנהלות את חיינו האישיים והזוגיים, מביטות קדימה אל עתיד משותף ובוחנות את ההתאמה שלנו לבני הזוג, גם לפי האהבה והחברות, אך גם לפי ראיית העולם. 

“כשאת מגדירה זוגיות בלי להגדיר את רמת המחויבות, זה כמו להתאים את עצמך לפרויקט חד פעמי במקום לעסק ארוך טווח. זה כמו ההבדל בין ספרינט לריצת מרתון”, היא מסבירה.

“כשאת מחליטה לחפש אחר זוגיות את מדברת הרבה פעמים על חברות, על אהבה, על הבנה, על סקס וכו', אבל האם את מדברת על זה שאת בונה את זה לחודשיים? שנה? שנתיים?”

“חתונה עבורי ועבור עוד נשים שאני בקשר איתן, זו רמת הזוגיות הכי גבוהה שיש. רמת המחויבות הכי גבוהה שיש. וזה אותו מסר בין בני הזוג ומול העולם. כשבן זוגך חולה לדוגמה, ואינכם נשואים, תתקשי לתת לו את הגיבוי מול העולם, ברמה הפשוטה ביותר של להיכנס איתו לחדר בבית החולים ולקבל עדכון על מצבו”, מוסיפה ינקלביץ'.

השיטה שמפתחת ינקלביץ' ומציגה בתוכנית שלה, בוחנת הרבה יותר מאת הצורך בחוזה נישואין תקף, אלא גם את הבחינה העמוקה של רמת הקשר הדרושה ושל החיים שנשים רבות רוצות לעצמן, מתוך עצמאות ובחירה אישית.

“אני עובדת עם נשים שרואות בחתונה ערך עליון ושרוצות לבסס זוגיות, למרות שהעולם שבו אנחנו חיות כבר לא מקדש את הנושא כמו פעם, על בסיס חתונה וקשר ארוך טווח”, היא מציינת.

“הקשר הוא יישות בפני עצמה”, היא מסבירה, “יש אותך, יש אותו ויש את הקשר. את רמת הקשר שאת רוצה את מחליטה וכשאת באה מראש לחפש זוגיות ולמצוא את האדם המתאים עבורך, את רואה את התמונה קדימה. קל לך לסנן את כל אלו שלא מתאימים לדרך שבה את רואה את חייך מתפתחים. לכן חשוב להשקיע מחשבה בשאלה – מה את רוצה? בעצם, אנחנו מתחילות מהסוף”.

איך התפתח הרעיון להקים מיזם כזה?

ב- 1994 הקמתי את  המרכז האמריקאי למיקסולוגיה אותו ניהלתי עד הקורונה. לימדנו עשרות אלפי ברמנים ועשינו אירועים עבור מנכ”לים, חברות Fortune 500 ואוניברסיטאות Ivy League .

ב-5 השנים האחרונות של העסק התעסקתי יותר בניהול ותפעול ופחות במגע עם השטח ודי סבלתי מזה. כשהגיעה הקורונה זה היה מן שחרור. ניסיתי להבין מה אני יכולה לעשות אחרת.

שמתי לב שרוב השיחות שיש לי, בייחוד עם נשים, היו על נושא של אהבה, חתונה וגברים ונשים. ראיתי שהדברים שאני מביאה לתוך השיחה יוצרים טרנספורמציה אצל נשים ושהן מבקשות את עצתי. החלטתי לבנות מזה עסק.

מי הן הנשים שפונות אליך. מה מאפיין אותן?

“אני אוהבת לעבוד עם נשים שלוקחות אחריות ושמחליטות בשביל עצמן מה הן רוצות, בלי הנחות. אני עובדת עם נשים שכבר מצליחות, שיש להן עסקים וחלומות ורוצות למצוא אהבה ונישואין.

למה הן רוצות אהבה ונישואין? כי זה מה שהן חולמות. הן רוצות את הרומנטיקה, הן רוצות את המחויבות, הן רוצות לדעת שהן אוהבות ונאהבות ללא גבולות ורוצות לעמוד מול כל העולם עם ההצהרה הזאת”.

גם נשים שחוו גירושין או היו בזירת הדייטינג המון זמן, עם ניסיונות לא טובים, יכולות לצאת לדרך חדשה. אפשר להחליט החלטות מבוססות על כאבים ואכזבות אך באותה מידה אפשר לעשות החלטות על מה אנחנו באמת רוצות בחיים ולשים את זה בתור החזון. בעיניי זה עובד יותר טוב. זו אותה אנרגיה שמשודרת אחרת”.

מהן התכונות בך שהופכות אותך למנהיגה, למי שיכולה ליזום מהלכים בתחום הזה ולעזור לעוד נשים למצוא זוגיות ומערכת יחסים טובה שמובילה לחתונה?

התכונה הכי משמעותית שלי היא היכולת שלי לבחור לאן אני רוצה ללכת ולהבין מה יעזור לי להגיע לשם. זה יותר חזק מהפחד או מהחששות שזה לא יקרה, וזה הדבר שעמד לזכותי גם בתהליך של הנישואים.

התחתנתי בפעם השנייה לפני תשע שנים ואנחנו חיים ביחד כבר 12 שנה. הדרך שעברתי בשביל למצוא את בעלי הייתה מאד ממוקדת ומעשית. רציתי להימנע מלהיכנס למערכות יחסים קצרות וארוכות שלא מובילות למחויבות הגבוהה – לחתונה – ולחיים משותפים טובים יחד.  בכל תהליך החיפוש, שלקח שלוש שנים, לא הסכמתי לוותר על אהבה ותשוקה אך גם על ערכים דומים לשלי.

זה דרש ממני לעשות את כל שיעורי הבית האלה קודם עם עצמי, ניסוי וטעייה של הרבה מהלכים שחלקם עבדו וחלקם לא, וזה גם לא היה קל. כשהתחלתי לספר לנשים על המסע שעברתי ראיתי שחל אצלן שינוי בתפיסת העולם. הן הבינו שיש להן יכולת להשיג את מה שהן רוצות וביטאו שחרור עצום ושמחה. זה גרם לי להבין שיש לי כאן שיטה שעובדת.

מה האתגר הגדול שאנחנו עומדות בפניו כנשות עסקים, יזמיות ומנהיגות שרוצות גם מחויבות זוגית וגם לתחזק מערכת יחסים טובה?

“כנשים יש בנו שני חלקים – את החלק הגברי והחלק הנשי. האתגר הגדול הוא לא לתת לאף חלק לבלוע את החלק השני. בואי נסתכל על הנשים בסרטים של ג'יימס בונד או על גיבורות העל – נכון שמדובר בסרטים, אבל הן קיימות גם בחיים האמיתיים ובעולמות היזמות והניהול. אלו נשים מאד אסרטיביות, הן יודעות מה הן רוצות. הן עומדות מול הפחד ומתמודדות איתו.

מנהיגה לא מוותרת על הנשיות שלה בתור הכוח, אבל לא נכנעת לסיטואציה או מאפשרת לגבר לנהל לה את החיים. היא לא מחליטה בשביל אף אחד אחר פרט לעצמה – היא לא שתלטנית, היא לא מחלקת הוראות, אבל די ברור כשרואים אותה, שזו לא אחת שאפשר לנפנף אותה”.

“בתוכנית שפיתחתי אנחנו מדברות על נושאים רבים ומגוונים: איך להתכונן לחיפוש הזוגיות ולעבור את התהליך בלי לב שבור, איך להשתמש באפליקציות ורשתות כדי להכיר את בן או בת הזוג שמתכתבים עם המטרה שאת רוצה ואיך תדעי מתי לאפשר לגבר ולקשר לזוז צעד נוסף קדימה עד להתחייבות וחתונה”.

להרשמה לקבוצת הוואטסאפ של אריאלה, בה היא משתפת בפעילויות ובתכנים:
https://meantformarriage.ravpage.co.il/meantformarriagewhatsappinvite?ref=noa

קרול גלזר
המגזין

קרול גלזר – להגביר את השפע בתוכנו

קרל גלזר, מלווה נשים לתודעה בריאה של הכסף והשפע . מאמינה שהדרך להתחבר אל הכסף מתחילה בתודעה, או יותר נכון – בהבנת הסיפורים ששמענו מילדות והמסרים שקיבלנו. “האתגר הגדול שהוביל אותי לפריצת דרך היה לסלוח לעצמי על טעויות כלכליות שעשיתי בעבר. התהליך הזה משמעותי ביותר בתוך התהליך שאני מעבירה לאחרים”, היא מספרת.

קראי עוד »
גלי קדר
המגזין

גלי קדר – הורות או קריירה? הכל עניין של איזונים

גלי קדר אוחזת ברזומה עשיר של תפקידי ניהול בכירים, בהם הובילה את החברות בהן עבדה לרווחים של מאות מיליוני דולרים וניהלה מאות עובדים. בטור אישי מדברת קדר, אמא לשלושה ילדים, על נושא ההרצאה שלה – הצורך בהרמוניה ובאיזון בין הבית והקריירה. את הדרך לחיים הרמוניים סללה מתוך התנסויות חייה המקצועיים והאישיים וחזרה עם תובנות שנוגעות לכולנו

קראי עוד »
חגית זהבי
המגזין

חגית זהבי – מבית יעקב למגדל יוקרה ברמת גן

חגית זהבי, מנכ”לית חברת אוליאנדר, עזבה את הבית בגיל 17.5 ויצאה למסע למידה ארוך שסלל את דרכה  אל מרכז העשייה של עולם הנדל”ן היום בישראל. בראיון היא מספרת על הדברים שסייעו לה להתקדם בתוך ענף שעדיין אוחז ברוב גברי ולהפוך למנהיגה בתחומה, על תקופת הקורונה שהציבה אתגר עסקי ואישי משמעותי וגם על העתיד

קראי עוד »
המגזין

ורד לביא – חלום שהתחיל בסטודיו במרתף והגיע עד קוסקו

ורד לביא גדלה בבית שבו האומנות הייתה חלק מהחיים והתאהבה בתחום התכשיטנות. התכשיטים שיצרה במרתף הבית בקנדה, אליה הגיעה לפני 20 שנה, סללו לה דרך ל-180 בוטיקים ברחבי קנדה ולבסוף גם לרשת קוסקו, עבורה היא מעצבת במשך שנים קולקציות חדשות

קראי עוד »
רינת סנג
המגזין

רינת סנג – זרה לא תבין זאת

רינת סניג, פסיכולוגית, קואצ’רית, מנחת סדנאות ומטפלת ב-NLP, חוותה על בשרה את הקשיים שמביא איתו הרילוקיישן והחליטה ללוות משפחות בדרך ליציבות בארץ חדשה. אחרי ששתי בנותיה עזבו את קנדה וחזרו לישראל, יזמה מיזם חדש המציע תמיכה להורים בצפון אמריקה, המתמודדים עם ריחוק גיאוגרפי מילדיהם, בנוסף לסדנה המתמקדת בהורי חיילים בודדים.

קראי עוד »
חגית זיו
המגזין

חגית זיו – “לתת זה לקבל”

את הכתבה על חגית זיו, סמנכ”לית אסטרטגיה ותקשורת שיווקית של אורקה ואחת הדמויות שהכי מזוהות עם הארגון, היה לי חשוב לכתוב בעצמי על מנת שתכירו את העוצמות המיוחדות שיש בה. חגית, המתגוררת בטורונטו, מלווה אותי בשנים האחרונות עוד מהימים שאורקה הייתה רעיון בלבד. יצאנו לדרך ביחד. היום, היא שותפה מלאה להפיכת הארגון שלנו לרשת הנשית העסקית הגדולה ביותר בעולם לנשים ישראליות מכל רחבי הגלובוס.
כל מי שמכיר אותה מעיד עליה שהיא יצירתית, מוכשרת, נדיבה, חכמה, בעלת תובנות עמוקות ובוחרת להסתכל תמיד על הצדדים החיוביים בכל סיטואציה. מעטים מכירים את הסיפור האישי שמסתתר מאחורי החיוך הנצחי שלה.

קראי עוד »