חגית זהבי

חגית זהבי – מבית יעקב למגדל יוקרה ברמת גן

מבית יעקב למגדל יוקרה ברמת גן

חגית זהבי, מנכ”לית חברת אוליאנדר, עזבה את הבית בגיל 17.5 ויצאה למסע למידה ארוך שסלל את דרכה  אל מרכז העשייה של עולם הנדל”ן היום בישראל. בראיון היא מספרת על הדברים שסייעו לה להתקדם בתוך ענף שעדיין אוחז ברוב גברי ולהפוך למנהיגה בתחומה, על תקופת הקורונה שהציבה אתגר עסקי ואישי משמעותי וגם על העתיד

“במכינה הקדם אקדמית שהגעתי אליה אמרה היועצת: ‘אני לא יודעת מה לעשות איתך, את ברמה של ילדה בכיתה ו – ז. מאז השלמתי תעודת בגרות, למדתי לתואר ראשון בכלכלה מנהל עסקים, לימודי תעודה בשמאות וניהול מקרקעין באוני' ת”א, התמחות בשמאות מקרקעין, לימודי משפטים, התמחות במשפטים והכל תוך כדי החיים עצמם”, כך מספרת חגית זהבי, מנכ”לית חברת אוליאנדר, חברה המתמחה בייזום פרויקטים למגורים ברמת גן בכלל ובשכונת גפן בפרט.

החברה, שנוסדה על ידי צבי גפן, יזם נדל”ן ובן למשפחה שבבעלותה קרקעות רבות בעיר ומאחוריה היסטוריה ארוכה של עיסוק בנדל”ן, היא אחת החברות הבולטות כיום בתחום ההתחדשות העירונית באזור רמת גן.

זהבי, בת 46, נשואה ואם לארבעה, צברה ניסיון של למעלה מ-20 שנים בתחום. ההיסטוריה האישית שלה הפגישה אותה עם שיעורים לא מעטים. היא בת שלישית למשפחה חרדית בת 12 ילדים. “גדלתי בעמנואל והתחנכתי בבית יעקב. בגיל 17.5 עזבתי את הבית ומאז נאלצתי לפרנס את עצמי ולרכוש השכלה שלא הייתה לי”.

מהם המרכיבים בתוכך שעזרו לך להתקדם בחיים ולהגיע לנקודה בה את נמצאת היום?

“אחד המרכיבים העיקריים זו הערכה עצמית. לדעת שאני ראויה ושווה. זה חשוב במיוחד בענף הנדל”ן בו אני פועלת, שבו רוב המנהלים והעובדים הם גברים. אני חושבת שמרכיב נוסף הוא אורך רוח, לדעת למתן את התגובות שלי, להכיל יותר, לפעמים להכיל גם התנהגות שאינה עומדת בסטנדרטים שלי, כדי לרתום את כל הגורמים סביבי למשימה שעומדת על הפרק”.

“עוד מרכיב מאד בולט בי היא החלטיות. אני לא מהססת לקבל החלטות. חשוב לי להתקדם ולא להיתקע, גם אם בסופו של דבר ההחלטה שקיבלתי הייתה מוטעית, זאת היות והמציאות של ימינו בשוק הנדל”ן היא תחרותית. צריך לדעת לפעול מהר ולנצל הזדמנויות”.

“במציאות של היום בעלת עסק ויזמית חייבת להיות גמישה”, מוסיפה זהבי, “כיום אישה, שהיא גם אשת קריירה וגם בעלת משפחה, צריכה לדעת לתמרן בין מצבים מורכבים, לפתור דילמות, לבצע איזונים בין תחומי החיים השונים, ולהתאים את עצמה למציאות המשתנה”.

הרבה נשים, וגם גברים, מדברים היום יותר ויותר על חיבור אל עצמם מחדש. אפשר לקרוא לזה ערך של אותנטיות. איך את שומרת על הזהות שלך בתוך העולם התחרותי הזה?

“בעיניי חשוב מאוד להתחבר אל הגרעין האישי שלי כדי להיות אותנטית ומדויקת. אני מרגישה שלמה עם עצמי כאשר אני פועלת מתוך האמונות שלי, ולא מתוך רצון לרצות אחרים או לשאת חן בעיניי אחרים, או מתוך איך שאני סבורה שמצפים ממני לפעול. חשוב לי לומר את האמת, להיות נאמנה לעצמי ולעקרונות בהם אני מאמינה. כך אני פועלת הן במישור העסקי מול לקוחות, ספקים וקולגות, והן במישור האישי, מול המשפחה והחברים שלי”.

הקורונה טלטלה מאד את שוק הנדל”ן. איך חווית את התקופה הזו?

הקורונה השפיעה גם על התחום שלי, אבל גם עליי אישית. בעלי חלה בקורונה קשה מאוד, אושפז בינואר 2021 עם נזק בלתי הפיך לריאות, ובאוגוסט עבר השתלת ריאות. הוא היה מאושפז בבית חולים כמעט שנה כשאני נאלצת לג'נגל בין בית החולים, עבודה במשרה מלאה ובית עם 4 ילדים מודאגים. הקורונה גרמה לי להאמין בעצמי באינטואיציות שלי וביכולות שלי.

בתחום המקצועי בו אני פועלת אני בהחלט רואה איך הקורונה שינתה את תפיסת המגורים. אם בעבר הדירה שימשה רק מקום לשים בו את הראש, פתאום הבית הפך להיות מקום שממנו צריך גם לעבוד, ללמוד, להתעמל, ולעשות הכל במרחב מחייה אחד וגם לחלוק אותו עם כל בני הבית. הדבר ניכר בשינוי ובדרישות של רוכשי דירות ביחס לצרכי המגורים שלהם”. 

אחד הפרויקטים המשמעותיים ביותר שחברת אוליאנדר מקדמת כיום הוא מגדלי גפן, 268 יח”ד בשני מגדלי מגורים. הראשון שנבנה ואוכלס בן 120 יח”ד ב- 30 קומות והשני המצוי לקראת סיום בניה מציע 39 קומות ובהן 148 יחידות מגורים יוקרתיות במרכז רמת גן. הפרויקט, שמבוצע על ידי חברת תדהר, נחשב לאחד הפרויקטים הבולטים בשנים האחרונות בתחום ההתחדשות העירונית בערי הלוויין של תל אביב. היקפו של הפרויקט כ-450 מיליון שקלים.

כשאת מסתכלת על העתיד שלך כיזמית, מהן השאיפות שלך לשנים הקרובות ואיך את רואה את עצמך מתפתחת?

אני מייעצת ומלווה יזמים כבר שנים רבות בבדיקות כדאיות כלכלית של פרוייקטים בנדל”ן. הגעתי לשלב בו אני רוצה להתחיל להיות חלק מההשקעות לא כיועצת או כשכירה אלא שותפה בהשקעות עצמן”, היא מספרת.

ומה היית אומרת היום לאישה שרוצה להיכנס לתחום שלך?

“הדבר הראשון שהיא צריכה להביא איתה זו היכולת לדעת לעמוד על שלה, להכיר בערך של עצמה ובתרומה שלה ואז גם לדעת לדרוש את שמגיע לה”.

 

קרדיט צילומים: ליה יפה

פזית לויתן
המגזין

פזית לויתן – עופי על עצמך: טור אישי על מנהיגות נשית

במחקר שלה בחרה ד”ר פזית לויתן להתמקד בנשים מנהיגות בארגונים ובעמותות, אבל דווקא הדרך הפרטית שלה אל הדוקטורט הפכה למחקר פרטי על התכונות, הבחירות והערכים שהפכו אותה למנהיגה בתחומה. בטור אישי ואותנטי, במיוחד למגזין אורקה, היא משתפת בתובנות שליקטה בדרך.

קראי עוד »
הגר ליפא
המגזין

הגר ליפה – לחלום, להעז, להעביר את זה הלאה

כשהגר ליפא ובן זוגה החליטו לעבור לאוסטרליה, היא ארזה את האמביציה האדירה שבאה לידי ביטוי בכל צעד בדרך שלה, את הניסיון שלה בראיית חשבון ופיננסים ואת כל החלומות שסימנה לעתיד וירדה לדאון אנדר. כשהגיעה לשם גילתה שהדרך ממש לא סלולה עבורה ושהיא צריכה לסלול אותה לעצמה. כך התחיל המסע שלה ושל “קבוצת לינדן”, החברה הבינלאומית שהקימה.

קראי עוד »
אורנה צח
המגזין

אורנה צח – לא בוחרת באוטומט

כשהייתה אמא צעירה, פגשה אורנה צח-גלרט, רואת חשבון בכירה ובעלת משרד רו”ח וחברה לייעוץ ולייצוג בתחומי הביטוח הלאומי, את הסטרס שיוצר חוסר הבהירות הטמון במושגים הקשורים לביטוח הלאומי ובדרכי הפעולה שלו. מאז, התמחתה ויצרה גישה משלה המשלבת בין הייצוג בביטוח הלאומי לליווי הוליסטי ורגשי, גם עבור מי שנמצאים מעבר לים.

קראי עוד »
המגזין

איילה רייטר – אלוהי הפרטים הקטנים: אילה רייטר יוצרת תכשיטי יוקרה בהתאמה אישית

אחרי שהייתה מחנכת בבית ספר ובעקבות מעבר לקנדה לפני שנים, חזרה אילה רייטר לאהבתה הראשונה – יצירה ואמנות. בסטודיו שלה בטורונטו היא מעצבת עבור נשים בכל רחבי העולם תכשיטי בוטיק מאבני חן, שכל אחד מהם מותאם באופן פרטני לאישה שתענוד אותו. “אני מאמינה שכל יצירה שלי מאפשרת לאישה את המרחב להיות הגרסה הכי טובה של עצמה”
למעלה מ-25 שנים עוסקת אילה רייטר, יוצרת ובעלת המותג הבינלאומי היוקרתי Ayala Raiter Jewelry Couture בעיצוב תכשיטים המשלבים בין אבני חן וחומרים שונים. רייטר, שמתגוררת מזה 20 שנים בטורונטו אבל תכשיטיה נמכרים ומוכרים בכל רחבי העולם, מעצבת יצירות מקוריות חד פעמיות, אשר מיוצרות במהדורה מוגבלת.

קראי עוד »
ליה פנינית אלמוג ארזי
המגזין

ליה פנינית אלמוג ארזי – בונה מגדלים של חלומות גדולים

“אני מאמינה בנו, בנשים החזקות, המובילות, המנהיגות, האמהות – שהולכות אחרי החלום בלי לוותר, מהוות דוגמא ופועלות להצליח ולהתעלות מעל כל רעשי הרקע”, אומרת ליאה פנינית אלמוג ארזי, קבלנית בניין, יזמית נדל”ן ומרצה שפועלת בניו יורק. בראיון למגזין אורקה היא מספרת על הדרך שלה אל מגדלי הדירות הבוטיקיים שהיא מתכננת, מלווה בבנייה ומעצבת במסגרת פעילות החברה המצליחה שלה

קראי עוד »
לבנת ניזרי
המגזין

ליבנת ניזרי – לאחוז בקוביות המשחק ולבחור בחיים: ליבנת ניזרי על מנהיגות בצל אובדן

לפני כשמונה שנים, לאחר תאונה קשה, איבדה ליבנת ניזרי את בתה יובל. מול הטרגדיה, בחרה ניזרי, מנהלת בכירה בבנק, מרצה וסופרת, לקחת את קוביות משחק החיים שהוטלו לפניה וליצור עשייה מעוררת השראה. בראיון היא מספרת על הבחירה לקום וליצוק את הערכים שלה ואת אלו שהותירה יובל אחריה, לתוך חיים של משמעות, מנהיגות ועזרה לאחרים.
סוף 2013. ערב שגרתי לחלוטין בחייה של ליבנת ניזרי (51), אמא לארבע בנות, נשואה, מנהלת בכירה בבנק דיסקונט והיום גם מרצה וסופרת, מסתיים בטרגדיה ששינתה את חייה מקצה לקצה. 

קראי עוד »