נועה סטרלינג

נועה סטרלינג – דבר העורכת

מאז שהפכתי לכותבת ועורכת עצמאית ולבעלת עסק משלי התמקדתי במפגשים עם נשים שעושות, יוזמות, יוצרות דברים נפלאים ורוצות לספר על כך. ידעתי על בשרי שמאחורי הסיפורים שאנחנו מציגות לעולם מסתתרת דרך פתלתלה ועמוסה באתגרים ושיעורים.

אנחנו לומדות כל הזמן – לומדות לבחור במה שחשוב, לומדות להיכשל ולהביט על הכישלונות וללמוד מהם, לומדות שהחיים הם לא קו ישר אלא רוקדים בתוך גלים של תנועה, שכל הזמן מחייבים אותנו לעצור ולהתבונן מחדש. לא רק על הפעילות המקצועית שלנו, אלא גם על החיבור שלה לבית, למשפחה, לזוגיות.

גם אני, כמי שמלווה תהליכי כתיבה, כותבת ועורכת מגזינים, בלוגים, אתרים וספרים, גלשתי וטבעתי ועליתי מעל המים בתוך הגלים וכל הזמן למדתי. שמעתי הרבה קולות שאמרו לי לאן אני צריכה ללכת ואיך אני אמורה להנהיג בעולם הזה. הם הרחיקו אותי מהדברים שאני כל כך אוהבת לעשות.

שמעתי הרבה “צריכה” ושכחתי לא פעם את נטיית הלב והאינטואיציה ואת החיבור ביניהן ובין כל מה שלמדתי ונמצא שם, מאחורי התלתלים המקושטים כבר בשערות אפורות אחדות.

בשש השנים האחרונות גלשתי לפינות שבהן לא הרגשתי שלמה עם עצמי. רציתי להיות נטו במילים, בכתיבה, בעריכה, בעבודת התוכן, אבל הלכתי להרצות וללמד והרגשתי שם לא בבית. החיים הטוו משברים והתמודדויות ואני הלכתי עם מה שמתבקש ממני ולא עם מה שאני רוצה לעשות ובכך העמקתי את מרחק ביני ובין היכולת שלי להיות באמת מנהיגה בתחומי.

רק כאשר הבטתי פנימה ושאלתי את עצמי מה אני רוצה להיות ולעשות ואיזה חותם אני רוצה להותיר כאן, ראיתי מראה מוכר ומנחם. את אותה ילדה צעירה שאהבה לשמוע סיפורים של אחרים, לכתוב את שלה, לתעד ולשאול שאלות ולקחת טקסט ולסדר אותו כך שירגש אחרים.

בחודשים האחרונים, ניקיתי מתוך חיי את כל מה שהוא לא זה. התמקדתי בכתיבה, עריכה וליווי תהליכי כתיבה של ספרים ופרויקטים אחרים של תוכן. וכך, כשהייתי במקום הכי טבעי לי הגיעה אורלי כרמון והגיע הרעיון להקים את Orca Global Magazine – המגזין הבינלאומי של אורקה שזהו הגיליון הראשון שלו.

אנחנו על המפה

הכותרת של המגזין נשמעת גדולה ודרמטית: הנשים הישראליות המצליחות ביותר בעולם, כותרת שמתכתבת בדיוק רב עם מה שקורה בכנס אורקה הקרוב, “נשים מובילות עתיד חדש”, שיתקיים בטורונטו. מדובר בכותרות גדולות, אבל מאחוריהן מסתתרות הוכחות חותכות שזה בדיוק זה. סיפור אחר סיפור, אישה אחר אישה.

מתישהו במהלך החודש האחרון בעודי יושבת ועורכת את כתבות המגזין שתקראו כאן, בקעה מהטלוויזיה אותה אמירה מוכרת כל כך ממשחק הכדורסל האגדי ההוא. “אנחנו על המפה”.

הבטתי על רשימת המשתתפות במגזין הזה וציירתי בראשי מפה – ישראל, אוסטרליה, ארצות הברית, קנדה והיד עוד נטויה. יזמיות, נשות עסקים, מאמנות בכירות, יוצרות, נשות קריירה מובילות בהייטק, במשפטים ובעולם הנדל”ן. נשים המאמינות בעצמאות כלכלית, שלא מחכות שיאמרו להן, שלא שומעות את ה”צריך” אלא מאמצות את קולות היצירתיות, הרצון, האמונה והשאיפה למצוינות. הן מקשיבות גם ללב ולקולה של השליחות שאופפת את כל אלו – לא רק לקבל, גם להעניק לעולם.

כל אחת מהנשים עמן דיברתי במהלך עריכת המגזין הזה שיקפה לי מנהיגות מהי ונעצה על המפה הגלובלית הגדולה של אורקה את הסיפור שלה, כהוכחה לכך שנולדנו להצליח בזכות עצמנו.

מראה לנושאים המעסיקים נשים מצליחות היום

כך, סיפור אחר סיפור, למדתי מהנשים האלו על הנושאים המעסיקים את כולנו היום, בעידן הזה של אחרי הקורונה. בעידן שבו עצמאות כלכלית לנשים היא ערך ברור שאין צורך להסביר את חשיבותו, בעידן הזה המקדש את היותנו שוות ואת זכותנו ליצור את כל העוגנים שיאפשרו לנו להיות שם, שוות לגמרי, חולמות עד הסוף, מגשימות את עצמנו. הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו כבר צועדות בה במודע ובגאווה.

בגיליון הזה של מגזין אורקה, תפגשו נשים שעברו משברי חיים, שצמחו מתוך קשיים ואתגרים, שנולדו והרגישו תמיד שהן צריכות לפסוע בנתיב מסוים שנמשכו אליו מבלי להסביר וכאלו שהיו צריכות להוכיח שמגיע להן מקום של כבוד. תפגשו נשים שפועלות במקומות שעדיין נחשבים כ”סביבה גברית” אבל מוכיחות שהן יכולות להתבלט בה ולהיות שוות ומעבר לכך.

כל אחת מהמשתתפות כאן מביאה את הסיפור שלה, דרך ראיונות וטורים אישיים כנים, אותנטיים ומרגשים. כל אחת מהן מלמדת אותנו שיעור ומעניקה, דרך מילותיה שלה, רוח גבית לכולנו.

אני גאה להיות חלק מקהילה כמו אורקה שבה לסיפורי הנשים המצליחות יש מקום של כבוד, לא קלישאתי או מתנצל, אלא לגיטימי וטבעי. אני גאה להיות חלק מקהילה שבה אנחנו כבר לא מסתפקות בקלישאות כמו “העצמה נשית” אלא מביאות את הסיפור מאחורי הקלישאה הלכה למעשה, בלי להתפשר על דבר.

היוזמה להקים מגזין שייתן חשיפה נוספת ומכובדת כל כך לסיפורי האורקות ולספק עוד במה לביטוי אישי, דרך המילה הכתובה, מרגשת אותי כל כך.

אני מודה לכל המשתתפות בגיליון הראשון של המגזין על כך שפתחו את הלב, שיתפו בתובנות מהדרך ומהידע המקצועי והעסקי שלהן ועשו זאת באומץ רב ונדיבות.  

אני מודה לאורלי על הזכות לקחת חלק במגזין הזה ולחגית ולכל הצוות על שיתוף הפעולה.

שמחה להיות כאן – במקום שמרגיש לי כל כך טבעי.

נועה סטרלינג

עורכת המגזין

https://www.noastirling.com

חגית זהבי
המגזין

חגית זהבי – מבית יעקב למגדל יוקרה ברמת גן

חגית זהבי, מנכ”לית חברת אוליאנדר, עזבה את הבית בגיל 17.5 ויצאה למסע למידה ארוך שסלל את דרכה  אל מרכז העשייה של עולם הנדל”ן היום בישראל. בראיון היא מספרת על הדברים שסייעו לה להתקדם בתוך ענף שעדיין אוחז ברוב גברי ולהפוך למנהיגה בתחומה, על תקופת הקורונה שהציבה אתגר עסקי ואישי משמעותי וגם על העתיד

קראי עוד »
אלקה שלם
המגזין

אלקה שלם – בתנועה מתמדת

אלקה שלם ניהלה קריירה צבאית מרגשת ובה שורה של תפקידי פיקוד וניהול פורצי דרך. בגיל 40, שנה לפני הפרישה מצה”ל, ארזה את שלושת התארים שכבר סיימה ואת הניסיון הניהולי והפיקודי שלה, והשלימה את לימודי המשפטים. משרד הבוטיק שלה מספק מעטפת משפטית רחבה לחברות ועסקים. ביקשנו ממנה לספר על הדברים החשובים שלמדה מהדרך שעשתה על מנהיגות נשית, יזמות ועל חזון אישי ומקצועי מדויק.

קראי עוד »
גלי קדר
המגזין

גלי קדר – הורות או קריירה? הכל עניין של איזונים

גלי קדר אוחזת ברזומה עשיר של תפקידי ניהול בכירים, בהם הובילה את החברות בהן עבדה לרווחים של מאות מיליוני דולרים וניהלה מאות עובדים. בטור אישי מדברת קדר, אמא לשלושה ילדים, על נושא ההרצאה שלה – הצורך בהרמוניה ובאיזון בין הבית והקריירה. את הדרך לחיים הרמוניים סללה מתוך התנסויות חייה המקצועיים והאישיים וחזרה עם תובנות שנוגעות לכולנו

קראי עוד »
לימור וינשטיין
המגזין

לימור וינשטיין – הגרסה הטובה ביותר שלה

לימור וינשטיין, פסיכולוגית, פסיכותרפיסטית ומומחית בינלאומית לטיפול בהפרעות אכילה, הקימה לפני שנתיים אתWellness Partners  Bespoke, מרכז טיפולים יוקרתי במרכז ניו יורק. אחרי שסבלה בעצמה מאנורקסיה ובולימיה וחקרה את השלבים שסייעו לה להחלים, פיתחה שיטה ייחודית לאימון וליווי מתבגרים והורים. “רציתי לעזור לאנשים להיות במקום יותר טוב בחיים שלהם”

קראי עוד »
נועה סטרלינג
המגזין

נועה סטרלינג – דבר העורכת

מאז שהפכתי לכותבת ועורכת עצמאית ולבעלת עסק משלי התמקדתי במפגשים עם נשים שעושות, יוזמות, יוצרות דברים נפלאים ורוצות לספר על כך. ידעתי על בשרי שמאחורי הסיפורים שאנחנו מציגות לעולם מסתתרת דרך פתלתלה ועמוסה באתגרים ושיעורים.

קראי עוד »
גלית טוקר
המגזין

גלית טוקר – מסובבת את גלגלי החיים

ההתפתחות המקצועית של גלית טוקר, עורכת דין ומומחית להשקעות בנדל”ן, מוכיחה איך נחישות, תשוקה ללימודים ומודעות לעצמאות כלכלית יכולים לשנות את התנאים ולהפוך אמא בת 20 ליזמית שלא מפסיקה לצמוח ולגדול בזכות עצמה, גם שנים אחר כך.

קראי עוד »