נועה סטרלינג

נועה סטרלינג – דבר העורכת

מאז שהפכתי לכותבת ועורכת עצמאית ולבעלת עסק משלי התמקדתי במפגשים עם נשים שעושות, יוזמות, יוצרות דברים נפלאים ורוצות לספר על כך. ידעתי על בשרי שמאחורי הסיפורים שאנחנו מציגות לעולם מסתתרת דרך פתלתלה ועמוסה באתגרים ושיעורים.

אנחנו לומדות כל הזמן – לומדות לבחור במה שחשוב, לומדות להיכשל ולהביט על הכישלונות וללמוד מהם, לומדות שהחיים הם לא קו ישר אלא רוקדים בתוך גלים של תנועה, שכל הזמן מחייבים אותנו לעצור ולהתבונן מחדש. לא רק על הפעילות המקצועית שלנו, אלא גם על החיבור שלה לבית, למשפחה, לזוגיות.

גם אני, כמי שמלווה תהליכי כתיבה, כותבת ועורכת מגזינים, בלוגים, אתרים וספרים, גלשתי וטבעתי ועליתי מעל המים בתוך הגלים וכל הזמן למדתי. שמעתי הרבה קולות שאמרו לי לאן אני צריכה ללכת ואיך אני אמורה להנהיג בעולם הזה. הם הרחיקו אותי מהדברים שאני כל כך אוהבת לעשות.

שמעתי הרבה “צריכה” ושכחתי לא פעם את נטיית הלב והאינטואיציה ואת החיבור ביניהן ובין כל מה שלמדתי ונמצא שם, מאחורי התלתלים המקושטים כבר בשערות אפורות אחדות.

בשש השנים האחרונות גלשתי לפינות שבהן לא הרגשתי שלמה עם עצמי. רציתי להיות נטו במילים, בכתיבה, בעריכה, בעבודת התוכן, אבל הלכתי להרצות וללמד והרגשתי שם לא בבית. החיים הטוו משברים והתמודדויות ואני הלכתי עם מה שמתבקש ממני ולא עם מה שאני רוצה לעשות ובכך העמקתי את מרחק ביני ובין היכולת שלי להיות באמת מנהיגה בתחומי.

רק כאשר הבטתי פנימה ושאלתי את עצמי מה אני רוצה להיות ולעשות ואיזה חותם אני רוצה להותיר כאן, ראיתי מראה מוכר ומנחם. את אותה ילדה צעירה שאהבה לשמוע סיפורים של אחרים, לכתוב את שלה, לתעד ולשאול שאלות ולקחת טקסט ולסדר אותו כך שירגש אחרים.

בחודשים האחרונים, ניקיתי מתוך חיי את כל מה שהוא לא זה. התמקדתי בכתיבה, עריכה וליווי תהליכי כתיבה של ספרים ופרויקטים אחרים של תוכן. וכך, כשהייתי במקום הכי טבעי לי הגיעה אורלי כרמון והגיע הרעיון להקים את Orca Global Magazine – המגזין הבינלאומי של אורקה שזהו הגיליון הראשון שלו.

אנחנו על המפה

הכותרת של המגזין נשמעת גדולה ודרמטית: הנשים הישראליות המצליחות ביותר בעולם, כותרת שמתכתבת בדיוק רב עם מה שקורה בכנס אורקה הקרוב, “נשים מובילות עתיד חדש”, שיתקיים בטורונטו. מדובר בכותרות גדולות, אבל מאחוריהן מסתתרות הוכחות חותכות שזה בדיוק זה. סיפור אחר סיפור, אישה אחר אישה.

מתישהו במהלך החודש האחרון בעודי יושבת ועורכת את כתבות המגזין שתקראו כאן, בקעה מהטלוויזיה אותה אמירה מוכרת כל כך ממשחק הכדורסל האגדי ההוא. “אנחנו על המפה”.

הבטתי על רשימת המשתתפות במגזין הזה וציירתי בראשי מפה – ישראל, אוסטרליה, ארצות הברית, קנדה והיד עוד נטויה. יזמיות, נשות עסקים, מאמנות בכירות, יוצרות, נשות קריירה מובילות בהייטק, במשפטים ובעולם הנדל”ן. נשים המאמינות בעצמאות כלכלית, שלא מחכות שיאמרו להן, שלא שומעות את ה”צריך” אלא מאמצות את קולות היצירתיות, הרצון, האמונה והשאיפה למצוינות. הן מקשיבות גם ללב ולקולה של השליחות שאופפת את כל אלו – לא רק לקבל, גם להעניק לעולם.

כל אחת מהנשים עמן דיברתי במהלך עריכת המגזין הזה שיקפה לי מנהיגות מהי ונעצה על המפה הגלובלית הגדולה של אורקה את הסיפור שלה, כהוכחה לכך שנולדנו להצליח בזכות עצמנו.

מראה לנושאים המעסיקים נשים מצליחות היום

כך, סיפור אחר סיפור, למדתי מהנשים האלו על הנושאים המעסיקים את כולנו היום, בעידן הזה של אחרי הקורונה. בעידן שבו עצמאות כלכלית לנשים היא ערך ברור שאין צורך להסביר את חשיבותו, בעידן הזה המקדש את היותנו שוות ואת זכותנו ליצור את כל העוגנים שיאפשרו לנו להיות שם, שוות לגמרי, חולמות עד הסוף, מגשימות את עצמנו. הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו כבר צועדות בה במודע ובגאווה.

בגיליון הזה של מגזין אורקה, תפגשו נשים שעברו משברי חיים, שצמחו מתוך קשיים ואתגרים, שנולדו והרגישו תמיד שהן צריכות לפסוע בנתיב מסוים שנמשכו אליו מבלי להסביר וכאלו שהיו צריכות להוכיח שמגיע להן מקום של כבוד. תפגשו נשים שפועלות במקומות שעדיין נחשבים כ”סביבה גברית” אבל מוכיחות שהן יכולות להתבלט בה ולהיות שוות ומעבר לכך.

כל אחת מהמשתתפות כאן מביאה את הסיפור שלה, דרך ראיונות וטורים אישיים כנים, אותנטיים ומרגשים. כל אחת מהן מלמדת אותנו שיעור ומעניקה, דרך מילותיה שלה, רוח גבית לכולנו.

אני גאה להיות חלק מקהילה כמו אורקה שבה לסיפורי הנשים המצליחות יש מקום של כבוד, לא קלישאתי או מתנצל, אלא לגיטימי וטבעי. אני גאה להיות חלק מקהילה שבה אנחנו כבר לא מסתפקות בקלישאות כמו “העצמה נשית” אלא מביאות את הסיפור מאחורי הקלישאה הלכה למעשה, בלי להתפשר על דבר.

היוזמה להקים מגזין שייתן חשיפה נוספת ומכובדת כל כך לסיפורי האורקות ולספק עוד במה לביטוי אישי, דרך המילה הכתובה, מרגשת אותי כל כך.

אני מודה לכל המשתתפות בגיליון הראשון של המגזין על כך שפתחו את הלב, שיתפו בתובנות מהדרך ומהידע המקצועי והעסקי שלהן ועשו זאת באומץ רב ונדיבות.  

אני מודה לאורלי על הזכות לקחת חלק במגזין הזה ולחגית ולכל הצוות על שיתוף הפעולה.

שמחה להיות כאן – במקום שמרגיש לי כל כך טבעי.

נועה סטרלינג

עורכת המגזין

https://www.noastirling.com

אלקה שלם
המגזין

אלקה שלם – בתנועה מתמדת

אלקה שלם ניהלה קריירה צבאית מרגשת ובה שורה של תפקידי פיקוד וניהול פורצי דרך. בגיל 40, שנה לפני הפרישה מצה”ל, ארזה את שלושת התארים שכבר סיימה ואת הניסיון הניהולי והפיקודי שלה, והשלימה את לימודי המשפטים. משרד הבוטיק שלה מספק מעטפת משפטית רחבה לחברות ועסקים. ביקשנו ממנה לספר על הדברים החשובים שלמדה מהדרך שעשתה על מנהיגות נשית, יזמות ועל חזון אישי ומקצועי מדויק.

קראי עוד »
אורנה צח
המגזין

אורנה צח – לא בוחרת באוטומט

כשהייתה אמא צעירה, פגשה אורנה צח-גלרט, רואת חשבון בכירה ובעלת משרד רו”ח וחברה לייעוץ ולייצוג בתחומי הביטוח הלאומי, את הסטרס שיוצר חוסר הבהירות הטמון במושגים הקשורים לביטוח הלאומי ובדרכי הפעולה שלו. מאז, התמחתה ויצרה גישה משלה המשלבת בין הייצוג בביטוח הלאומי לליווי הוליסטי ורגשי, גם עבור מי שנמצאים מעבר לים.

קראי עוד »
שני רופא
המגזין

שני רופא – העתיד נמצא בטכנולוגיה: איך כלים טכנולוגיים מקדמים אותנו למנהיגות חזקה ולתוצאות מהפכניות?

ד”ר שני רופא, עורכת דין, סופרת משפטית, מומחית סייבר, מחשבים ואינטרנט, מרצה, בוררת, ואשת עסקים, מאמינה שהסוד להצלחה עסקית היום טמון בהכרות עם עולם הטכנולוגיה ויותר מכך, עם מערכות לאיסוף נתונים ומידע שמאפשרות לנו להבין יותר על דעת הקהל וכיווני החשיבה שלו. בטור אישי היא מספקת לנו ניתוח מרתק של האפשרויות הגלומות בדבר הזה, הכל כך פשוט ועם זאת כל כך מורכב, שנקרא איסוף מידע.

קראי עוד »
נורית לוי
המגזין

נורית לוי -לאישה אסור לוותר על הגשמה עצמית

בערב פסח האחרון, בחסות הזום ובהשתתפות חברות “אורקה”, פגשה אורלי כרמון את נורית לוי, יועצת תדמית ואשתו של יו”ר הכנסת מיקי לוי, לשיחה על מנהיגות נשית. “לחלום זה דבר נהדר”, אומרת נורית, “חשוב להעניק לנערות כיום את הכלים להבין איך ליישם ואיזו דרך תוביל אותן לשם”.

קראי עוד »
נועה סטרלינג
המגזין

נועה סטרלינג – דבר העורכת

מאז שהפכתי לכותבת ועורכת עצמאית ולבעלת עסק משלי התמקדתי במפגשים עם נשים שעושות, יוזמות, יוצרות דברים נפלאים ורוצות לספר על כך. ידעתי על בשרי שמאחורי הסיפורים שאנחנו מציגות לעולם מסתתרת דרך פתלתלה ועמוסה באתגרים ושיעורים.

קראי עוד »
חגית זיו
המגזין

חגית זיו – “לתת זה לקבל”

את הכתבה על חגית זיו, סמנכ”לית אסטרטגיה ותקשורת שיווקית של אורקה ואחת הדמויות שהכי מזוהות עם הארגון, היה לי חשוב לכתוב בעצמי על מנת שתכירו את העוצמות המיוחדות שיש בה. חגית, המתגוררת בטורונטו, מלווה אותי בשנים האחרונות עוד מהימים שאורקה הייתה רעיון בלבד. יצאנו לדרך ביחד. היום, היא שותפה מלאה להפיכת הארגון שלנו לרשת הנשית העסקית הגדולה ביותר בעולם לנשים ישראליות מכל רחבי הגלובוס.
כל מי שמכיר אותה מעיד עליה שהיא יצירתית, מוכשרת, נדיבה, חכמה, בעלת תובנות עמוקות ובוחרת להסתכל תמיד על הצדדים החיוביים בכל סיטואציה. מעטים מכירים את הסיפור האישי שמסתתר מאחורי החיוך הנצחי שלה.

קראי עוד »